Reizendeals.nl
Laatst aangepast op 30/09/2025.
In de afgelopen vijf jaar klopten 450 consumenten aan bij ECC België omdat ze een bod deden op een reis bij Reizendeals.nl, maar tegen hun verwachting in een aankoop deden. In 2023 kaartte ECC België het probleem van de onduidelijke aankoopprocedures van Reizendeals reeds aan bij de Economische Inspectie in België.
Door deze klachten uit België en Nederland heeft ACM (Economische Inspectie in Nederland) actie genomen tegen Reizendeals. De beslissing van ACM werd gepubliceerd op 10 december 2024. Onder druk van de dwangsom heeft Reizendeals sinds 11 oktober 2024 de website aangepast, met aanpassingen aan de betaalknop en de totaalprijs.
Helaas zijn de klachten niet gestopt. Integendeel. In de eerste negen maanden van 2025 heeft ECC België al 158 nieuwe klachten ontvangen en er komen er dagelijks bij. Deze hebben we meermaals met de Economische Inspectie besproken.
De Economische Inspectie heeft de zaak opnieuw opgepakt en onder de loep genomen. Er werden onregelmatigheden vastgesteld en doorgegeven aan ACM, die het dossier verder opvolgt, aangezien het bedrijf in Nederland gevestigd is. In afwachting van een volledige regularisatie van de website van Reizendeals en om bijkomende ernstige schade voor consumenten te vermijden, heeft de FOD Economie een nieuwsbericht gepubliceerd. De uitgebreide analyse van de FOD Economie vindt u hier.
Heeft u ongewenst een reis geboekt, dan kunt u verwijzen naar het artikel van de FOD Economie en uw contract betwisten en niets betalen. Enkel een rechter kan u verplichten om te betalen.
Heeft u een betalingsverzoek van het incassobedrijf Straetus ontvangen?
Houd er rekening mee dat zo'n bedrijf u niet kan dwingen te betalen. U hebt het recht om te betwisten. Zodra het incassobureau een gemotiveerd en schriftelijk bezwaar van u ontvangt, moet het zijn actie tegen u staken. Lees hierover meer in ons artikel over uw rechten bij contact met incasso en deurwaarders.
Blijft het incassobureau u betalingsherinneringen sturen? U kunt de feiten melden aan de Economische Inspectie en een beroep doen op de Consumentenombudsdienst om contact op te nemen met Straetus en de stopzetting van de incassoprocedure te verkrijgen.
Reizendeals weigert kwijtschelding van annuleringskosten?
Tot op heden heeft een interventie van onze diensten met Reizendeals niet geleid tot de officiële annulering van de door dit bedrijf geclaimde facturen. Het is dus aan Reizendeals om naar de rechter te stappen om de gevorderde betaling te verkrijgen. Het is echter niet bekend of Reizendeals al dergelijke stappen heeft ondernomen bij de rechter. Tot nu toe heeft geen enkele consument ons hierover geïnformeerd.
Aarzel niet om de feiten rechtstreeks aan de Economische Inspectie te melden.